fbpx

Naslovna stranica | Transportne trake | Elevatorske trake

Gumene i PVC trake za vertikalne kofičaste transporte

Elevatorske trake

Serija posebnih transportnih traka, za vertikalne transporte materijal sa elevatorskim koficama. 

Zavisno od namene i postavljenih zahteva, elevatorske trake iz ponude VULKAN-PROTEKTOR-a, dostupne su u izvedbi od gume, u standardnoj crnoj boji, ili u izvedbi od PVC-a, u beloj boji.

Deo podataka možet pronaći u nastavku, a potpunije informacije možete dobiti u našoj brošuri Elevatorske trake ili u direktnom kontaktu sa nama na stranici Kontakt

Gumene elevatorske trake

CONTIFLEX® gumene elevatorske transportne trake sa poliesterskim ulošcima (EP), proizvođača CONTINENTAL AG, ICC CONTITECH CBG.

Dostupne su u varijantama sa 4, 5 ili više uložaka, i standardnim jačinama do 3150 daN/cm.

Zajednička odlika je visoka antistatičnost, a uobičajeno su dostupne u varijantama:

  • N serija – Serija traka sa abrazivnootponim oblogama, prema standardu
    DIN22102 Z / ISO 10247 L.
  • MOR serija – Transportne trake sa oblogama otpornim na biljna ulja i
    masnoće, prema standardu DIN22102 G.
  • KG2 serija – Serija traka koje kombinuju svojstva otpornost na biljna ulja
    i masnoće i svojstva samougasivost. Odgovaraju propisima standarda
    DIN22102 G i DIN22102 K, odnosno ISO433 K.
  • MAGMA serija – Trake ove serije, pored antstatčnih i abrazivnootpornih
    karakteristka, obezbeđuju postojanost u radu pri temperaturama čak do
    +150 °C. Odgovaraju propisima standarda ISO 4195.

PVC elevatorske trake

Grupa elevatorskih transportnih traka sa PVC oblogama i poliesterskim platnima, proizvođača MEGADYNE Srl, SAMPLA DEVISION Italija.. Pretežno se primenjuju u situacijama gde je akcenat postavljen na kombinaciju prehrambene podobnsti, sa svojstvima antstatčnosti i samougasivosti.

Zajedničko za sve tipove traka iz ove serije jeste da su izrađene od PVC materijala bele boje, tvrdoće 75 Sh A, te da u potpunost zadovoljavaju zahteve ATEX pravilnika, direktve 2014/34/EU, FDA propisa i EC i EEC pravilnika i direktva u pogledu antstatčnosti, samougasivosti, te
prehrambene podobnosti.

 Tip SAMPLATip MEGADYNETehnički list
E21/20.10/ATEXPVCEXCON 2F/16 W50 V08/V20 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
E31/20.10/ATEXPVCEXCON 3F/24 W60 V07/V20 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
*E31/25.14/ATEXPVCEXCON 3F/24 W74 V14/V25 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
*E31/30.13/ATEXPVCEXCON 3F/75 W95 V13/V30 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
*E21/10.10/VR/ATEXPVCEXCON 2F/20 PG41 V10/V10 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
*E31/20.07/VR/ATEXPVCEXCON 3F/30 PG62 V07/V20 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
*E41/20.08/VR/ATEXPVCEXCON 4F/35 PG74 V08/V20 AS AR FA FR ATEXPreuzmi
Za dostupnost pozicija markiranih sa * molimo kontaktiraje našu službu prodaje.

Elevatorske kofice

Kompletna linija elevatorskih kofica izrađenih od antiabrazivnih polimera visokog kvaliteta:

  • serija GRABELT prehrambenog kvaliteta, bele boje, namenjena za kontaktne temperature do +60 °C;
  • serija DRAGAR zelene boje, namenjena za kontaktne temperature do 140 °C.

Posebno prilagođen oblik pruža maksimalnu efikasnost i potpun istovar materijala pri velikim brzinama, kao i potpunu eliminaciju oštećenja transportovane sirovine pri utovaru.

Materijal od kojih su kofice izrađene osigurava visoku elastičnost i održavanje oblika tokom dugog perioda eksploatacije. U slučaju zapinjanja ili trenja, kofice ne mogu izazvati varničenje, te potpuno pogoduju za rad u rizičnim okruženjima.

Dodatno, u odnosu na metalne kofice, lakše su 3 ili više puta. Ovim, potrebna jačina samih trake je značajno manja, a samim time i cena ukupne investicije.

Kofice se isporučuju, prema zahtevu, u kompletu sa setovima posebno prilagođenim vijcima za montažu na trake. Set vijaka je izrađen od pocinkovanog čelika, a čini ga vijak, navrtka i podloška.

Tehnički podaci kofica

GRABELT serija

Preciznije podatke o ovoj seriji elevatorskih kofica možete pronaći u našoj brošuri Elevatorske trake ili u tehničkom listu  GRABELT elevatorske kofice

OznakaŠirina (mm)Kapacitet (lit)Masa (gr)
Grabelt 80850,1335
Grabelt 1001060,2565
Grabelt 1201200,3595
Grabelt 1401450,55130
Grabelt 1601700,85185
Grabelt 1801901,10210
Grabelt 2002151,25315
Grabelt 2502652,10495
Grabelt 3153273,35800

DRAGAR serija

Dodatne podatke o seriji DRAGAR elevatorskih kofica možete pronaći u našoj brošuri Elevatorske trake.

OznakaŠirina (mm)Kapacitet (lit)Masa (gr)
Dragar 80850,1342
Dragar 1001010,2372
Dragar 1201220,33102
Dragar 1401420,55144
Dragar 1601600,80198
Dragar 1801801,10238
Dragar 2002081,20310
Dragar 2502591,85468
Dragar 3153273,35780
    Translate »
    Kopiranje sadržaja ove internet stranice nije dozovoljeno.